Wjazd szkoleniowo – wypoczynkowy – Szczawnica 21.04 – 23.04. 2023

25 kwietnia 2023

Zarząd Oddziału ZNP w Opolu zorganizował w dniach 21-23 kwietnia wyjazd szkoleniowo – wypoczynkowy do Szczawnicy dla prezesów ognisk i członków zarządu.

Część szkoleniowa obejmowała następujące zagadnienia:

1. Działania ZG ZNP w zakresie podwyższania wynagrodzeń nauczycieli,
  2. Działania ZG ZNP dotyczące zmiany rozporządzenia w zakresie biurokracji oceny pracy nauczycieli,
  3. Zapowiedzi ministra Czarnka dotyczące zamiaru likwidacji ustawy Karta Nauczyciela,
  4. Aktualności oświatowe,
  5. Działania Zarządu Oddziału w zakresie podwyższania wynagrodzeń pracowników niepedagogicznych,
  6. Awans zawodowy nauczycieli w świetle nowych wymagań,
  7. Aktualne działania Zarządu Oddziału.

W części turystycznej członkowie wyjazdu zwiedzali z przewodnikiem Zamek Czorsztyn, Niedzicę oraz Czerwony Klasztor znajdujący się na Słowacji. Wśród atrakcji odbył się również rejs statkiem po jeziorze Czorsztyn oraz wjazd kolejką liniową Palenica.

Elementy poznawcze oraz możliwość integracji środowiska związkowego sprzyjają aktywizacji działalności związkowej.