Relacja z wyjazdu szkoleniowo – wypoczynkowego członków ZNP Opole do Zakopanego

Wyjazd szkoleniowo – wypoczynkowy ZNP Opole

Zakopane

2 – 4. 10. 2015

W pierwszy weekend października br. odbył się wyjazd szkoleniowo – wypoczynkowy do Zakopanego dla członków ZNP oddziału Opole. Uczestnicy zakwaterowani byli w Nauczycielskim Centrum Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym  w Zakopanem.

1

W pierwszym dniu zaraz po przyjeździe odbyło się szkolenie dotyczące aktualności związkowych, które prowadziła Pani Anna Barucha  – prezes oddziału opolskiego. Pani Anna opowiadała o akcji protestacyjnej ZNP zapowiedzianej na dzień 14 pażdziernika br. oraz o podjętych działaniach współpracy zarządu głównego ZNP z Ministrem Oświaty. A także o propozycjach świętowania 110 rocznicy powstania ZNP, która przypada 1 października.

W drugim dniu, do południa,  uczestnicy wyjazdu mieli okazję zrelaksować się w Termach w Szaflarach, korzystając z basenów termalnych. Po południu odbyło się szkolenie prowadzone przez Panią Lidię Rzeszutko  – nadinspektora PIP z Krakowa. Szkolenie dotyczyło prawa pracy w oświacie. Pani nadinspektor bardzo szczegółowo i wyczerpująco opowiadała o prawie pracy w odniesieniu do palcówek związanych z oświatą. Nawiązywała do zapisów w Karcie Nauczyciela i wyjaśniła wątpliwości płynące z zawiłego prawa oświaty.

2

3

Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja nawiązująca do zbliżającego się dnia 14 października – Dnia Edukacji Narodowej.

4

W dniu wyjazdu, w godzinach dopołudniowych, można było skorzystać z konsultacji indywidualnych. Podczas których Pani Anna jak zawsze chętnie i pomocnie pomagała w rozwiązywaniu problemów indywidualnych, uczestników wyjazdu.

Niedzielnym wieczorem grupa ponad 100 członków ZNP oddziału opolskiego wróciła szczęśliwie do Opola.