Wyjazd szkoleniowo – wypoczynkowy prezesów ognisk i zarządu oddziału ZNP w dniach 26-28.05.2017 r.

11 czerwca 2017

Wyjazd szkoleniowo – wypoczynkowy prezesów ognisk i zarządu oddziału

ZNP w dniach 26-28.05.2017 r.

W dniach 26 – 28.05 2017r . dla prezesów ognisk oraz zarządu opolskiego oddziału ZNP został zorganizowany wyjazd szkoleniowo – wypoczynkowy w którym wzięło udział 42 osoby.

W części informacyjnej Kol. Barucha przeprowadziła cykl szkoleń z zakresu Prawa Oświatowego związanego z ruchem kadrowym w bieżącym i następnym roku szkolnym. Podsumowała przebieg sporu zbiorowego i referendum szkolnego oraz przedstawiła projekt nowelizacji Karty Nauczyciela.

Kol. Ewa Rola przedstawiła założenia funkcjonowania powstającego Centrum Usług Wspólnych w Opolu. Wyraziła swoje obawy co do realizacji pierwotnych założeń a stanem faktycznym.

W części wypoczynkowo – rekreacyjnej uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć Opactwo Cystersów w Lubiążu- jeden z największych zabytków tej klasy w Europie, zamek Czocha, starówkę przepięknego miasta Gerlitz, Lubomierz – jedno z najstarszych miast w województwie dolnośląskim, Kościół Pokoju w Jaworze oraz starówkę w Świdnicy.

Podczas całego wyjazdu uczestnicy skorzystali z wielu konsultacji, porad i rozmów indywidualnych.

1 2 3 4 5 6 6a 7 8 9 9b 9c

10 11 12 13 13a 14