Spotkanie ZNP z Wiceprezydentem m. Opola

23 kwietnia 2016

W piątek 15.04.2016 w Ratuszu odbyło się kolejne spotkanie z organem prowadzącym w sprawie wynagrodzeń pracowników niepedagogicznych.

Zainicjowane przez ZNP spotkania mają na celu znalezienie rozwiązania obecnej złej sytuacji pracowników samorządowych po względem wysokości wynagrodzeń.

W spotkaniu ze strony organu prowadzącego  brali udział: Pierwszy zastępca Prezydenta Miasta Opola p. Maciej Wujec, Naczelnik Wydziału Oświaty p. Irena Koszyk oraz Skarbnik Miasta Opola p. Renata Ćwirzeń – Szymańska.

ZNP reprezentowały: Prezes Oddziału Opole A. Barucha, przewodnicząca okręgowej sekcji SPAiO  E. Bojar oraz przewodnicząca Oddziałowej SPAiO E. Rola.

W wyniku spotkania ustalono, że organ prowadzący rozpocznie procedurę regulacji płacy zasadniczej w podległych jednostkach. W pierwszej kolejności działania obejmą przedszkola. Standaryzacja płacy zasadniczej polegać będzie na takich regulacjach, aby osoby zatrudnione w poszczególnych placówkach pracując na takich samych stanowiskach otrzymywały jednakowe wynagrodzenie zasadnicze.

Ustalono, że standaryzacja w pierwszej kolejności obejmie stanowiska kucharek i pomocy kuchennej w przedszkolach. Regulacja wejdzie w życie już od lipca br.

Maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego w przedszkolach od VII 2016 będzie wynosił : dla kucharek 1550 zł oraz 1450 zł dla pomocy kuchennych.

Regulacją wynagrodzenia zasadniczego będzie objętych ok. 1600 osób.

Cały proces regulacji wynagrodzenia planuje się na okres ok. 1,5 roku.

W trakcie zarządzania zmianami organ prowadzący zadeklarował otwarcie na współpracę z przedstawicielami  Związku Nauczycielstwa Polskiego.